Su Kaçağı Tespiti

İstanbul merkezli Firmamız Ub Tesisat Su Kaçağı tespit ve Binanızdaki tüm tesisat işlerinizde sizlere profesyonel destek vermektedir.

Su Kaçağı Tespiti

Evinizde, İşyerinizde nerde olursa olsun bulunduğunuz yerde su kaçağı varsa can sıkıcı günler sizi bekliyor demektir. Su kaçağı tespiti eskiden bilinin yöntemler gibi zor değil. Artık günler süren ve tadilat gerektiren işler yok çok kısa sürede profesyonel cihazlarla kırmadan yapılan işlemler sayesinde zamanınızda paranızda size kalıyor. Su kaçağı sorununda önlem alınmazsa binalarda daha büyük sorunlar meydana gelir. Bu nedenler su kaçağı tespiti önem taşımaktadır.

Su kaçağı çoğunlukla duvarda kabarmalar, su sızması , tavanda ıslaklık belirtileri gösterir. Bazen duvarlarda su sızıntısının kalıntısı olarak küf oluşur. Su kaçağı bazen faturaya da yansır. Su kaçağı bulunurken birçok yöntem kullanılır. Fakat bu yöntemlerin uygulaması farklıdır. Önceden su kaçağı bulmak için belirli yerleri kırmak gerekirken yeni makinelerle hiçbir yeri kırmadan su kaçağı tespiti yapabilmekteyiz. Gizli yada açık su kaçaklarının hepsi artık kolayca bulunabiliyor.

İstanbul Su Kaçağı Tespiti

Ub tesisat istanbulun tüm ilçelerine fiyat farkı olmadan kısa sürede hizmet sunmaktadır. Yılların vermiş olduğu tecrübeye dayanarak uzman ve tecrübeli personelleriyle kırmadan  tesisatınıza zarar vermeden çok kısa sürede su kaçağı tespitini yapmaktadır. İstanbul su kaçağı tespiti olarak Su kaçağı tespiti esnasında birçok cihaz kullanıyoruz, su kaçağının türüne bağlı olarak kullandığımız bu cihazlar ile noktasal olarak kaçağın yerini tespit ediyoruz. Yaşam alanınızda su kaçağının olduğunu düşündüğümüz andan geç kalmadan  su tesisatçılarımızla iletişime geçmeniz gelmektedir.

Kaçak suyun nereden kaynaklandığı tespit edilmediği takdirde oldukça büyük sorunlara yol açmaktadır.  Su kaçakları tespit edilmedikleri takdirde öncelikle su faturalarınız büyük ölçüde artacak demektir. Ayrıca, kaçağın oluştuğu bölgeye oranla duvarlarınızda, zemininizde ya da fayanslarınızda geri dönüşü zor hasarlarda meydana gelebilir. Ancak, en önemlisi kaçağın zemine sızması nedeni ile alt komşunuzun tavanında oluşacak hasarlardır. Su kaçaklarınızı ihmal etmeniz halinde yüklenmeniz gereken maddi ve manevi yükümlülükler tahmin ettiğinizin de üzerinde olacaktır. Bu nedenle su kaçakları ile ilgili dikkatli davranmak gerekmektedir.

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Cihazlar

Su kaçağını kırmadan tespit edebilmek için tesisat firmaları gelişmiş elektronik cihazlar kullanırlar. Su kaçağını tespit edebilmek için gerekli bütün cihazlara tesisatçılar sahip olmalıdır. Sıradan ustalar bu gelişmiş cihazların birçoğunu adını duymamışlardır. Gelişen teknolojiyle beraber kırma yöntemiyle kaçak bulup tamir etmek eskide kalmıştır. Bu Cihazların bazıları şunlardır;

  • Akustik dinleme cihazı ile kacak tespiti; suya karşı ses duyarlı olduğunun ve çok hassas sesleri bile algılayarak kapalı devre tesisatlarda kaçağı noktasal olarak  tespit etmekteyiz. Dinleme cihazlarının sessiz bir ortamda kullanıldığında kaçak olan yeri daha rahat ve daha kısa sürede tespit ettiğimizi yaptığımız çalışmalar sonucunda tecrübe etmiş bulunmaktayız.
  • Boru içi görüntüleme kamerası ile su kaçak tespiti; Boru içi görüntüleme kamerası ile atık su borularının içi görüntülenir. Bu cihaza endoskopi denilmektedir. Borunun iç  kısmını çevreleriyle beraber tamamen rahatlıkla görebiliriz. Pis su borusu görüntüleme makinesi kullanımı sırasında atık su tesisatında kırık çatlak veya tesisatın eğim sorunu ek bağlantı contalarında herhangi kayma olup olmadığı tespit edilir.
  • Nem ölçer cihazı ile su kaçağı tespiti; Parke ve duvarlarda oluşabilecek herhangi bir kabarmanın neticesinde o bölgede cihaz sıvı temasında bulunan ortamın 5 cm derinliğe kadar oluşan nem seviyesini ölçmede kullanılır. Bu cihazla su kaçağının tam olarak yeri işaretlenemez. Ancak tespit aşamasında yardımcı alet olarak kullanılması iş yükünü azaltır.

Kırmadan Su kaçağı Tespiti

Su kaçağı, tesisata gelen yüksek basınçlı su nedeniyle su borularında meydana gelen hasarlardan veya pis su gideri olarak bilinen boruların bağlantı yerlerinde bulunan contaların görevlerini yapamamaları halinde meydana gelen su sızıntılarına, su kaçağı denir. Su kaçağı sadece bizim değil çoğu zaman komşularımızın korkulu rüyası haline gelmiş oldukça ciddi bir problemdir.

Ub Su Kaçağı Tesisatçısı kullandığı bilgisayar, dinleme cihazı ve kameralar sayesinde evinize veya işyerlerine Kırmadan Su Kaçağı tespit yaparken zarar vermeden işlemlerini yapmaktadır. Kırma dökme işlemi yapmamak için ilk önce kullanılan cihazlardan bilgi sahibi olarak kullanma gerekir. bu konularda gerekli eğitimi ve bilgiyi alan firmamız tesisat konusunda son teknolojilere hakim personelleriyle en kısa sürede sizlere ulaşarak hizmet vermeye devam ediyor. İstanbul merkezli Firmamız Ub Tesisat Su Kaçağı tespit ve binanızdaki tüm tesisat işlerinizde sizlere profesyonel destek vermektedir. Uzman ve usta tesisatçılarımızla haftanın her günü tüm tesisat arızalarında sizlerleyiz.

 

Genel Su Kaçağı Su Kaçağı tespiti Su Tesisat Tesisat

Su Kaçağı Hakkında Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Su Kaçağı Profesyonel Ekipmanlarla Kontrol Edilir
Önceki yazı
Ümraniye Su Kaçağı Tespiti
Ara: 0546 946 0063