Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabonuz tıkandı mı? Lavabo Tıkanıklığı Açma için İstanbul da her bölgede 7 gün servis hizmetimiz vardır.

Mutfak ve Banyolarımızda bulunan Lavabolar zaman zaman bizlere zorlu dakika ve günler yaşamaktadır. Çeşitli nedenlerden dolayı lavabolar tıkanmakta olup Lavabo Tıkanıklığı Açma içinde farklı yöntem ve tekniklerle açma işlemi yapılmaktadır. Sizinde evinizde veya farklı mekanlarınızda lavabo tıkanıklık oluşması durumunda bireysel olarak müdahale yapabilir ve sonuça almadığınız durumlarda da bizlere ulaşıp uzman desteği alabilirsiniz.

Lavabolarınız neden tıkanma sorunu yaşamaktadır ve bireysel olarak neler yapabileceğiniz ile ilgili sizlere bir kaç bilinen tavsiyeyi paylaşacağız. Bizim önerimiz daima uzman desteği alanız ve daha sağlıklı bir çözüm üretmenizdir. Yanlış yapacağınız işlemler tesisatlarda daha büyük çapta sorunlar oluşmasına neden olacağını unutmayınız.

Lavabo Açıcı ile Tıkanan Lavaboyu Açmalı mıyım?

Evde lavabonun tıkanması ile ilk akla gelen genelde marketlerde satılan Lavabo açıcı kimyasallardır. Hemen hemen herkes ömründe bir kaç defa bu tür ürünleri Lavabo Tıkanıklığı Açma için kullanmıştır. Kimi zaman sizlere anlık çözümler üretsede bu tür kimyasalların kullanımı firma uzmanlarımız kesinlikle önermezler.

Lavabo Açıcılarını önermememizin nedeni ise içinde ciddi kimyasallar asitler bulunmasıdır. Lavabo tıkanmasına neden olan birikintileri bu asitlerin yüksek reaksiyonla ısı üretmesi sonucunda eritmektedir. Ancak eritirken tesisat borularınız PVC olduğu için zarar görme ihtimalide oldukça yüksektir. Lavabonuzu açarken tesisata daha ciddi boyutta bir zarar verme durumu ortaya çıkmaktadır.

Sirke ve Karbonat ile Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemi

Kimyasallarla Lavabo açma yerine bir çok insanın denediği bir yöntemdir. Yukarıda bahsettiğimi asitler ve kimyasal yüksek reaksiyona sahip ürünler yerine Sirke ve Karbonat ile Lavabo açma işlemini denemenizi önermekteyiz. Yapılması gereken işlem bir su bardağı karbonatın lavabo içine dökülmesi ve bir su bardağı elma veya üzüm sirkesinin devamında üzerine dökülmesidir. Bu işlemi yaptıktan sonra tek yapmanız gereken 30 dakika bir süre beklemeniz ve 1 litre sıcak kaynamış suyu lavabonuza dökmenizdir.

Sirke ve Karbonat İle Lavabo Açma
Sirke ve Karbonat İle Lavabo Açma

Bu işlemde amaç karbonat ile sirkenin reaksiyon oluşturup tıkanan birikintileri çözmesidir. Genelde çok ciddi ve sert tıkanmalar dışında olan sorunlarda pratik bir çözüm sunmaktadır. Şayet yaptığınız bu uygulama size sonuç vermezse bizlere ulaşabilir ve Lavabo Tıkanıklığı Açma için uzman desteği ve talebi isteyebilirsiniz.

Karbonat ve Tuz ile Lavabo Tıkanıklık Açma

Lavabo tıkanmasında basit tıkanıklıklar çin şahsi olarak deneyebileceğiniz bir diğer yöntemde Karbonat ve Tuz ile tıkanıklığı açma denemesidir. Tıkalı lavaboya 1,5 bardak ölçeğinde karbonatı süzgeç üzerine boşaltınız. Sonrasında ise yarım bardak dan bir ölçek fazla tuzu lavabonuzun süzgecinin üzerine boşaltınız. 1 Saat yada maksimum 2 saat civarında bekletildikten sonra kaynatılmış sıcak suyu lavabonuza boşatınız.

Eğer Karbonat ve Tuz ile de lavabo tıkanıklığı açamadıysanız uzmanına başvurmanız en doğru yol olacaktır. Her olumsuz sonuçta farklı denemeler yapmaktansa hem kendinize hemde tesisata zarar vermeden uygun fiyat ve hızlı etkili yöntemler sunan Ub Tesisat ekiplerine ulaşabilirsiniz.

Pompa ile Lavabo Tıkanıklık Açma

Aslında bu yöntemi yazmamıza çok gerek olmasada yinede sizlere hatırlatmak istedik. evdeki lavabolar sıkça tıkandığı için genelde her evde bir adet pompa bulunmaktadır. Lavabo Tıkanıklığı Açma işleminde pompanızı lavabonuzun süzgecini tam kapatacak şekilde yerleştirip 15-20 kere pompalama işlemi yapmanız yeterli olacaktır. Dirençli olmayan basit tıkanmalarda pompalama çözüm sağlasada ciddi tesisat lavabo tıkanıklığı için bu yöntem sonuç vermeyebilir.

Lavabo Pompala ile Tıkanıklık Açma
Lavabo Pompala ile Tıkanıklık Açma

Ub Tesisat Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açıyor?

  • Bizlere iletişim numaramızdan hemen ulaşıp servis kaynızı açınız
  • İstanbul içinde hangi semtte olursanız olun maksimum 1 saat içerisinde ekibimiz adresinizde olacak ve işleme başlayacaktır.
  • Servis hizmetlerinde adresinize gelecek tüm tıkanıklık ekiplerimiz özel teknik cihazlarla gelecek olup görüntülü işlem ve uygulama yapacaktır.
  • Lavabo tıkanıklığının sebebini bulmak için görüntülü cihazlarla tespit işlemi yapılır.
  • Tıkanıklık sorunu bulunduğu anda açma için özel robotlarımızla uygulama anında yapılır
  • Açılan lavabonuz için sizlere uzun vadede tekrar sorun çıkarmaması için tün deneme ve kalite kontrolü yapmaktayız.
  • Tüm yaptığımız işlerde kırmadan ve yapınıza zarar vermeden işçilik sunmaktayız.

 

Su Tesisat Tıkanıklık

Su Kaçağı Hakkında Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Su Borusu Uzatma
Önceki yazı
Su Tesisatçısı
Ara: 0546 946 0063