Klozet Tıkanmasına Çözüm

Daire de Klozet Tıkanmasına Çözüm istiyorsanız Ub tesisatı hemen şimdi arayın!

Klozet Tıkanmasına Çözüm

Yaşam alanlarımızda en istemediğimiz sorunlardan biridir Klozet tıkanması. Çok sık karşı karşıya gelmesek de bazen bu sorunla yüzleşmek zorunda kalırız. Klozet Tıkanmasına Çözüm için sizlere bu yazımızda hem bireysel olarak neler yapabileceğiniz hemde çözüm imkanı bulunmayan durumlarda profesyonel sağladığımız hizmet hakkında bilgilendirme yapacağız.

Sizlere Yazımızda Klozet Tıkanmasına Çözüm olarak bir kaç detaydan bahsedeceğiz ancak tıkanmanın ana Rögar hattından mı yada binanızın tesisatından mı ve diğer detayları bilmediğimiz için önerdiğimiz yöntemlerin kendi çabanızla çözüm bulup bulamayacağını garanti edemeyiz.

Lavabo Açıcılar İle Klozet Tıkanmasını Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma yönteminde sizlere bir önceki yazımızda kullanılan kimyasallar ve yöntemlerden bahsetmiştik. Bu kimyasalları lavabonuzda denediğiniz

Klozet Tıkanmasına Çözüm
Klozet Tıkanmasına Çözüm

yöntemin aynısını Klozet içinde deneyebilirsiniz. Klozet içinde geri tepme durumu yaşanmıyorsa Lavabo açıcıyı kullanabilirsiniz. 2-3 paket paketi açıp klozet içerisine boşaltınız ve peşinden hemen kaynar sıcak suyu boşaltınız. Kısa bir süre bekledikten sonra açılma görülüyorsa bol su ile gideri tamamen temizleyiniz.

Bu tür kimyasalların kullanımı bazen farklı sorunlar çıkaracağı unutulmamalıdır. İçerisinde asit ve farklı kimyasallar bulunduğu için klozetde bulunan contalara zarar verebileceği gibi plastik gider borularınada zarar verebilirler. Bazı durumlarda su kaçağı dahi oluşabilmektedir. Eğer tıkanma ciddi boyutlarda bu çözüm olmuyorsa UB Tesisat ekiplerine hemen ulaşıp uzman desteği alabilirsiniz.

Şampuan İle Klozet Tıkanmasını Açmak

Eğer gözle görüldüğü kadarı ile ciddi bir tıkanma söz konusu değilse şampuan ile tıkanıklığı açmayı deneyebilirsiniz. yapmanız gereken işlem oldukça basittir. El içi kadar şampuanı klozet içine boşaltınız ardından kaynar suyu klozet içerisine boşatınız. Kısa bir süre yine bekledikten sonra bolca suyu klozet içine gönderiniz. Bu yöntem ile klozetlerde tıkanmaları açmak mümkün ancak ciddi tıkanıklarda çözüm olmayabilir.

Klozetler Neden Tıkanmaktadır?

Klozet Tıkanması
Klozet Tıkanması

Klozet Tıkanmasına Çözüm için yukarıda bahsettiğimiz yöntemler işe yaramıyorsa profesyonel usta desteği için Ub Tesisat ekibimizi hemen arayınız. Klozetinizin tıkanmasına neden olan sebeplerden bazılarını aşağıda sıraladık.

  • Klozet içerisine atılan erimesi zor kalitesiz tuvalet kağıtları
  • Kadın pedi, Sünger, Diş macunu tipleri
  • Islak mendil ve kağıt havlular
  • Klozet Giderinin eğimsiz olması
  • Binanın inşaası sırasında tesisat boruları içerisine dökülmüş olan harçlar ve molozlar

 

 

 

Su Tesisat Tıkanıklık

Su Kaçağı Hakkında Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Kurtköy Wc Tıkanıklık Açma
Önceki yazı
Su Borusu Uzatma
Ara: 0546 946 0063